2024. gada 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

SEKO MUMS

Diakonijas centra Dienas centru “Arken”, “Paaudzes” un “Sirdsgaisma”  45 bērni  pavasara brīvlaika laikā no 11.03. 2019 līdz 15.03.2019 piedalījās dienas nometnē “Esmu kustībā un vesels”.

Projekts norisinājās  ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta konkursa kārtībā piešķirto  līdzfinansējumu

Nometnes mērķis - Caur veselīgu jautrību un kustību jauniešos tiek veicināta veselīga dzīvesveida domāšana, kas saistīta ar veselīgas pārtika, regulārām medicīnas pārbaudēm, pietiekamu atpūtu un kustību pielietošanu kā dzīves neatņemamu sastāvdaļu veselības saglabāšanā.

Nometnes dalībniekiem bija iespējams :

* Piedalīties aktivitātēs – kopīgi sadraudzēties un iepazīties ar citu dienas centru bērniem.  Uzzināt vairāk par kustību nepieciešamību mūsu ikdienas dzīvē, aktīvi izpildīt dažādus vingrinājumus grupās un individuāli.

* Doties ekskursijā uz Farmācijas muzejs – ekspozīcijas apskate veido priekšstatu par farmāciju kā medicīnas nozari vēsturiskajā gaitā, kā arī veidot izpratni par tās nozīmību veselīgas sabiedrības attīstībā. Nometnes dalībniekiem tika vadīta muzejpedagoģijas nodarbība. Tas ir netradicionāls risinājums ikdienā ierastai mācību stundai. Par pamatu programmai tika izmantota muzeja ekspozīcija, krājuma materiāli un tematiskas izstādes. Programmas orientētas uz to, lai skolēniem ir iespēja ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties. Nodarbības tēma “Prieka terapija veselīgam dzīvesveidam”.

* Vizīte Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūtā – Ekskursija pirmsklīnikas  telpās, tikšanās ar medicīnas personālu. Kā arī “Zobu terapijas un mutes veselības “ katedras studentu vadītas nodarbības. Bērniem iespēja vērot kā notiek zobu labošana un izmēģināt zobu labošanas procesu uz manekeniem. Sirsnīgs paldies par jaunajām zobuburstītēm, ko bērniem bija iespējams saņemt dāvanā.

* Kustību laiks batutu parkā  “Jump Space” – Aktīva kustību nodarbība. Lēkāšana uz batutiem , tā nav tikai jautra laika pavadīšana, bet arī liels ieguvums Jūsu veselībai – regulāra lēkāšana uz batuta stiprina kaulus, skrimšļus, locītavas, kā arī palielina kaulu blīvumu. Kad lēkājam un atsperamies uz batuta, tas stiprina katru mūsu ķermeņa šūnu, katru mūsu ķermeņa orgānu. Jo stiprākas šūnas, jo stiprāka un izturīgāka imūnsistēma pret saslimšanu ar dažāda veida slimībām.

* Kopīgi tikties aktīvi , aizraujošās florbolā sacensībās –  bērnu pašu organizētas un rīkotas spēļu izspēles savā starpā. Nometnes laikā gatavojās, trenējās un izzināja nepiecienāmo informāciju par šo spēli.  Liels paldies ,  Rīgas Pārdaugavas pamatskolai par iespēju sacensības rīkot tieši šajā sporta zālē

Piedaloties nometnēs bērni un jaunieši var sastapties ar ko jaunu un nezināmu, pilnveidot savas zināšanas par sevi un apkārtējo pasauli. Meitene, kurai šī bija pirmā nometne teica: “Man bija bail iet, bet beigās bija labi!”. Kāds puisis teica: “Šis bija vislabākais brīvlaiks, jo bija ļoti interesanti!”.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »