2024. gada 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna

SEKO MUMS

DC "Roku rokā" darbinieki saņem Rotary kluba augstāko apbalvojumu

Ziņa publicēta 12.10.2023
Septembrī mūsu dienas centrā “Roku rokā” viesojās ļoti īpaši un gaidīti viesi – Rotary International pārstāvji. Šī organizācija ir dibināta 1905. gadā ASV, un tās dibinātāji ir advokāts Pols Heriss kopīgi ar trīs draugiem, no kuriem viens bija uzņēmējs, otrs kalnrūpniecības inženieris un trešais – ogļrūpniecības biznesa īpašnieks. Šī kluba ideja bija draudzības un sadarbības gars starp lietišķiem cilvēkiem, kas bija sajūtams Vermontas pilsētiņā, kurā auga šī kluba dibinātājs. Šīs mazās pilsētiņas atmosfēra, kur visi cits citu pazīst, kā arī ģimenes vērtības – Polu audzināja vecmāmiņa un vectētiņš – veidoja mazā zēna raksturu un izpratni par draudzības un iecietības vērtību, kas arī kļuva par pamatu Rotary kustībai. Galvenā vēlme, dibinot šo kustību, bija attīstīt draudzības un solidaritātes garu lielo pilsētu biznesa pasaulē. Šobrīd Rotary International ir nevalstisku organizāciju tīkls, kurā ietilpst 46’000 klubi, kas apvieno vairāk kā 1,4 miljonu dalībnieku visā pasaulē. Tā ir ārpus politikas esoša labdarības organizācija, kas ir atvērta ikvienai valstij, neatkarīgi no tās nacionālās vai rases piederības, vai no tās reliģiskas pārliecības.

Mūsu dienas centram ir izveidojušās ciešas attiecības ar starptautiskā Rotary kluba dalīborganizācijām jau 23 gadu garumā. Sākotnēji sadarbība notika ar Groruddalen Rotary Klubb, un vēlāk pievienojās arī Bryn Rotary Klubb. Mūsu norvēģu draugi atbalsta bērnus un sniedz nenovērtējamu ieguldījumu viņu izglītībā, atbalstot 9 bērnus dažādos laika posmos ar mācību stipendijām un palīdzot iegādāties nepieciešamās lietas skolai. Pirmajos dienas centra pastāvēšanas gados Rotary klubs maksāja atalgojumu sociālajam darbiniekam līdz brīdim, kad šo funkciju varēja pārņemt pašvaldība. Līdz šim brīdim Rotary klubs ir tas, kas apmaksā kopīgas ikgadējas ekskursijas pa Latviju, kas lielākajai daļai bērnu ir vienīgā iespēja iepazīt savu zemi, kā arī palīdz finansēt bērnu nometnes.
Šogad mūsu kolēģi no DC “Roku rokā” – centra vadītāja Ilze Nagle un sociālais pedagogs Sandis Spandegs tika piešķirtas Rotary kluba goda zīmes, kas ir Rotary kluba augstākais apbalvojums. Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs notikums, ar kuru mēs ļoti lepojamies. “Roku rokā” ir pirmais no mūsu dienas centriem. Kad tas tikko uzsāka savu darbību, kolēģi strādāja ārkārtīgi sarežģītos apstākļos. Tajos gados novērotais augstais noziedzības līmenis viennozīmīgi atstāja ietekmi uz bērniem un viņu vērtībām. Bija ļoti sarežģīti mainīt viņu uzmanības fokusu uz citām vērtībām, mācīt darīt labu un uzņemties atbildību tādos apstākļos. Šis darbs prasa uzcītību, pacietību un neatlaidību ikdienā, un bieži paliek nepamanīts apkārtējiem. Tomēr ir daudz iemeslu priecāties, jo šis darbs nes augļus. Īpaši svarīgi ir bijis redzēt, ka daži no dienas centra apmeklētājiem paši ir kļuvuši par sociālās jomas darbiniekiem un pat atgriezušies dienas centrā, kas ir bijušas viņu otrās mājas, bet jau citā statusā - kā darbinieki. Tas ir šī ikdienas darba rezultāts, kam bieži raksturīga rutīna, un vilšanos nākas pārdzīvot ne retāk kā uzvaras. Tādēļ Rotary kluba atzinība pati par sevi jau ir liels apbalvojums – tik pelnīts un patīkams atzinības apliecinājums.
‌Нагородження Roku Rokā представниками мережі клубів Rotary 

У вересні наш центр Roku Rokā приймав дуже особливих гостей – представників Rotary International. Організація була створена в США, в 1905 році, адвокатом Полом Харрісом та його трьома друзями: підприємцем, інженером у гірській справі та власником вугільного бізнесу. Ідея клубу – відродження духу дружби і співпраці поміж діловими людьми, який відчувався у містечку Вермон, де ріс засновник. Атмосфера міста, де всі один одного знають, та цінності сім’ї – Пола визовували бабуся і дідусь – заклали в характер хлопчика поняття дружби та терпимості, які і сформували основну ідею: пргангення розвивати дух дружби і солідарності у світі бізнесу великих міст. На сьогодні Rotary International – це міжнародна неурядова організація, яка налічує 46000 клубів з більш ніж 1,4 мільйонів учасників по всьому світі. Неполітична, гуманітарно-благодійна, відкрита для усіх країн, незалежно від національної і расової приналежності та віросповідання. 

Денний дитячий центр Roku Rokā товаришує з представниками Rotary International – клубами Groruddalenes, а пізніше і Brinas – уже 23 роки. Норвезькі клуби дуже підтримують дітей у прагненні вчитися, в різний період часу оплатили 9 студентських степендій, допомогали шкільним приладдям. У перші роки існування центру зарплату соціальним педагогам нараховувала Rotary, пізніше цю функцію зміг взяти на себе муніципалітет. Зазначені клуби до сих пір оплачують спільну щорічну подорож по Латвії, за необхідності долучаються до фінансування дитячих таборів. Для більшості дітей – це єдина можливість пізнати власну країну. 

Цього року нашим колегам з Roku Rokā – керівнику центра Ілзі Нагле та соціальному педагогу Сандрісу Спандексу були вручені медалі, найвищі в існуючій ієрархії. Roku Roka – найстарший з усіх наших центрів. Коли він тільки починав своє існування колегам доводилось працювати у дуже важких умовах. Високий рівень злочинності в той нестабільний час, безумовно, впливав на дітей та їх цінності. Дуже непросто перенаправляти фокус уваги, вчити добру та відповідальності в таких умовах. Це кропітка, щоденна і зовсім непомітна для оточуючих робота. Але перемога отримана і найзначимішим і найприємнішим стало те, що деякі відвідувачі також стали соціальними педагогами і повернулися в Roku Rokā, свій другий дім, вже на зовсім інших позиціях. Ось такі великі справи робить наш центр своєю щоденною рутиною. І визнання організацією Rotary International саме по собі є великою нагородою. Дуже приємною і такою заслуженою!


« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »