2024. gada 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

SEKO MUMS

Atskats uz ''Žēlsirdības skolas" vasaras sesiju

Ziņa publicēta 11.09.2023
Vasaras izskaņā, no 24. līdz 27.augustam Kurmenes Jauniešu centrā “Klints” norisinājās LELB Diakonijas centra organizētā Žēlsirdības skolas vasaras sesija.  Kopīgā sadraudzībā piedzīvojām brīnišķīgu nedēļas nogali, kuras lekciju centrā bija lūgšana, dažādi tās veidi un iespējas šos lūgšanu veidus praktizēt gan sesijas laikā, gan pilnveidot zināšanas par to lietošanu ikdienā, tādējādi padziļinot un turpinot jau pavasara konferencē aizsākto tēmu par lūgšanu.

Žēlsirdības skolas vasaras sesijā piedalījās un dalībniekus sveica Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. un LELB Misijas nozaru bloka vadītāja Agita Krastiņa.

Sesiju iesākām ar kopīgu iepazīšanos un dalīšanos atmiņu stāstos, pāršķirstot LELB Diakonijas centra fotogrāfijas no senākiem laikiem un atdzīvinot atmiņas par fotogrāfijās redzamajiem notikumiem un cilvēkiem.

Sesijas laikā tās dalībnieki Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes draudzes priekšnieka un Lutera akadēmijas lektora Viļa Kolma vadībā iepazina stundu lūgšanu tradīciju, kopīgi piedzīvojot gan rīta lūgšanu, gan izdziedot pusdienu un vakara lūgšanas Viļa Kolma vadībā, un noslēdzot dienu ar nakts lūgšanu. Dienas laikā ar ievadlekciju par lūgšanu tēmu sesijas dalībniekus uzrunāja mācītājs Roberts Otomers. Savukārt, pusdienas kopīgi baudījām skaistajā Kurmenes muižā, kam sekoja ekskursija gides vadībā pa Kurmenes muižas parku un baznīcu, iepazīstot gan šīs vietas vēsturi, gan informāciju par šobrīd piedāvātajām aktivitātēm. Arī pusdienu lūgšanu aizvadījām  Kurmenes baznīcā, kura nenoliedzami ir Kurmenes sirds. Bīskaps Einārs Alpe savā uzrunā dalījās gan ar pārdomām un dažādiem stāstiem no savas kalpošanas dzīves, gan aicināja pārdomāt diakonijas kalpotāju kalpošanas motivāciju un atklāja dažādos veidus, kādos varam kalpot cits citam.

Žēlsirdības skolas Vasaras sesijas otrajā dienā misionāri Aija un Mareks Ignati lekcijā dalījās gan ar lūgšanu pieredzi, gan sniedza ieskatu līdzatkarības problemātikā un stāstīja par tās ietekmi uz kristiešu ikdienas un lūgšanu dzīvi. Pēcpusdienā vasaras sesijas dalībniekus uzrunāja Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, kurš lekcijā akcentēja klausīšanās nozīmi un lomu lūgšanu laikā, kā arī aicināja uz praktisku iegūto zināšanu pielietojumu praktiskā uzdevumā.

, Dienas izskaņā kopīgi piedalījāmies Mareka un Aijas Ignatu vadītā slavēšanas vakarā, un bija iespēja saņemt personīgas aizlūgšanas.

Žēlsirdības skolas vasaras sesiju noslēdzām svētdien ar kopīgu dievkalpojumu Vecumnieku baznīcā mācītāja Roberta Otomera vadībā, piedzīvojot sadraudzību ar draudzi un pateicībā par šajās dienās piedzīvoto gatavojoties mājupceļam. Vasaras sesijas dalībnieki šīs kopā pavadītās dienas novērtēja kā ļoti nozīmīgas, īpaši akcentējot caur lekcijām un citu dalībnieku pieredzi saņemto stiprinājumu ikdienas lūgšanu dzīvei.

Arī šajā rudenī aicinām piedalīties un priecāsimies Jūs satikt Žēlsirdības skolas nodarbībās 23.septembrī Madonā un 14.oktobrī Saldū, kur ar lekciju “Dieva tēls un līdzība cilvēkā” mūs uzrunās Latvijas Kristīgās Akadēmijas lektore Dace Dolace.
Sīkāka informācija www.diakonija.lv

 

 


« Atpakaļ uz sarakstu
 

© 2016 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas Diakonijas centrs. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPro »